Mi a szupervízió?
Annak, aki nap mint nap emberekkel dolgozik, az egyik legfőbb munkaeszköze saját maga, a saját személyisége. Mint minden eszköz, időnként ez is karbantartásra szorul. Ennek egyik eszköze a szupervízió.
A szupervízió egy folyamat, amelynek során a szakmai, vezetői identitással dolgozunk.
Kiemelt hangsúlyt kap a rendszerszemlélet, előtérbe kerül az ügyfél szakmai működése a szerep és a szervezet összefüggésében. A szupervízióban vizsgáljuk, hogyan hat az ügyfél működése, személyisége a munkájára, szakmai szerepére és hogy mindez hogyan van kapcsolatban a szervezet működésével, változásával.
A közös munka során a hivatással járó helyzetek, nehézségek kerülnek előtérbe. Mindig a szakmai személyiséggel dolgozunk, abból indulunk ki és oda térünk vissza. A konkrét szakmai helyzetekből kiindulva új, mélyebb összefüggéseket keresünk; felismerések, többszempontú megértések után újraértelmezünk és új működésmódokat implementálunk.
A lényegről való hatékony gondolkodásra serkentünk, visszajelzést adunk, tükröt tartunk, reflexiós készséget fejlesztünk, beindítjuk a tanulási folyamatot. Ezáltal a megszokottól eltérő, új nézőpontokból tekintünk a rutinokra és így érünk el tartós viselkedésváltozást.
A szupervízió eredményeképpen gyarapodik a személyes tudatosság és a szakmai tudás. A folyamat egyszerre hat az ügyfél szakmai identitására, a mentális egészségére és a szervezet hatékonyságára.
Milyen formában vehető igénybe?
A szupervízió történhet egyéni folyamat keretében és csoportban is. Csoportos szupervízió során a szakemberek a csoport bölcsességéből profitálhatnak, amely lehetővé teszi a mély reflexiót és a különböző témák sokszínű tárgyalását. Csoport mérete: 2 – 12 fő.
Kinek ajánljuk?
HR Szupervízió
A HR szakemberek hosszú távon eredményes munkájához szükséges a megfelelő támogatás. Támogató, segítő munkakörükből adódóan - a megoldandó problémák súlyosságától és egyéni érzékenységüktől függően – elakadással, reménytelenség-érzéssel, túlterhelődéssel, kifáradással szembesülhetnek. A HR szakembereknek is szükségük van személyiségük karbantartására és egészséges önvédelemre, regenerálódásra és megújulásra. Feloldatlan feszültségeik, a napi stressz – kezeletlenül - fásultsághoz, kiégéshez vezethet. A megújulni tudás, az újrakezdés képessége felfrissíti a HR szakembert is és a szervezetet is.
A szupervízióval a kiégés megelőzésében is segítséget adunk. Kiszelepeljük a mentális feszültségeket, őszintén nézünk szembe a körülményekkel. Lelki karbantartást végzünk, amely új lendületet ad egy stabilabb, hatékonyabb HR szakmai munkavégzéshez. Ebben a komplex folyamatban átélhető a regenerálódás, a mentális állóképesség erősödése, tanulható az öngondoskodás.
Szupervízió fejlesztő szakembereknek
A fejlesztő szakemberek számára a szakmai szupervízió elengedhetetlen. A szupervízió egy biztonságos, támogató teret biztosít, ahol a szakemberek reflektálhatnak, feltöltődhetnek, és áttekinthetik gyakorlatukat. A fejlesztő szakemberek szupervíziója olyan támogató folyamat, amelyben a szakember reflektál saját munkájára, működésére és fejlődésére. A szupervízió célja, hogy objektívebb nézőpontot adjon az ügyfélnek saját munkájáról, különösen bonyolult vagy kihívást jelentő helyzetekben, vagy ha a szakmai munkája személyes érzékeny pontokat érint. A szupervízió segít javítani saját kompetenciáikat, felismerni vakfoltjaikat, és mélyebb önismeretre szert tenni.
Vezetői szupervízió
A mai komplex és bizonytalan környezet újfajta vezetést igényel, amely alkalmazkodó, kísérletező, nagyobb felelősséggel jár, és fokozott önismeretet, alázatot és nyitottságot igényel. A vezetők munkájuk során elakadással, reménytelenség-érzéssel, túlterhelődéssel, kifáradással, elmagányosodással szembesülhetnek. A vezetőknek is szükségük van megfelelő támogatásra; szakmai személyiségük karbantartására, egészséges önvédelemre, regenerálódásra, megújulásra, öngondoskodásra.
A vezetői szupervízió a hagyományos vezetői coachingnál mélyebb támogatást nyújt, hosszú távú, reflexív teret biztosítva, ahol a vezetők megállhatnak, szélesebb perspektívát vehetnek fel, és új gondolatokat fedezhetnek fel. A vezetői szupervízió különböző aspektusokat érint, például az aktuális problémák vizsgálatát, az etikai kérdések kezelését, az önismeret fejlesztését, a stressz és szorongás szabályozását, a vezetői jólét biztosítását, valamint támogatja a vezetőket abban, hogy felismerjék saját hatásukat a környezetükre, és hogy megtalálják a helyet saját bölcsességük és kreativitásuk kibontakoztatására.
Szupervízió agilis szakembereknek
Az Agilis szakemberek számára nyújtott szupervízió célja, hogy támogassa őket személyes és szakmai fejlődésükben, új tudatosságot építsen ki, és önbizalmat adjon egy biztonságos környezetben.
A szupervízió lehetővé teszi, hogy a szakemberek megismerjék saját vakfoltjaikat, javítsák szakmai képességeiket, jobban megértsék kapcsolatukat ügyfeleikkel és csapataikkal és reflektáljanak saját munkájukra. A szupervízió célja, hogy a szakemberek növeljék hatékonyságukat, javítsák önismeretüket és kapcsolatépítési készségeiket, miközben egy támogató közegben fejlődnek.
1137 Budapest, Radnóti Miklós utca 38.
I. em. 4. sz.